Mam na imię Izabela i dziś są moje imieniny

Ostatnio miałam sporo okazji do świętowania… 2 lata mojej firmy, 3 rok działalności mojego bloga - Kupuj w sieci!, a dziś moje imieniny, już 27… tak tak, 27, bo dlaczego mam się ograniczać do liczenia urodzin…

tort.jpg

Imię Izabela pochodzi od hiszpańskiego imienia Isabel, które wywodzi się z hebrajskiego Eliszebeth, z którego również pochodzi imię Elżbieta. Izabela to osoba, która pomimo pewnego opanowania, może być również agresywna. Szczególnie w dzieciństwie rodzice nie dają sobie z nią rady, gdyż po prostu nie można nad nią zapanować. Izabela to kobieta która ceni intelekt, mądrość, sama również należy do osób  inteligentnych i cechuje ją dobry zmysł dyplomatyczny.

Osoba, która nosi to imię jest zdolna do nadzwyczajnych czynów. To kobieta, która lubi zdobywać wiedzę i jest dokładna. Kocha nade wszystko podróże, lubi uczyć się języków obcych, poznawać ciekawych i nietuzinkowych ludzi. By zapanować nad swoimi nerwami potrzebuje dużo rodzinnego ciepła. W związkach jest stała, również w miłości, gdy się zakocha potrafi przenosić góry, gdy traci miłość, może runąć cały jej świat. To typ kobiety - bohaterki, która prawdopodobnie potrzebuje za partnera również bohatera. Ma żywy temperament i trwa w swoich przekonaniach.

Izabelą trudno jest kierować, ona sama woli kierować i dyrygować innymi. Robi to jednak w dość ujmujący sposób. Jest obiektywna i zarazem subiektywna - dzięki swojej logice i uczuciowości. To prawdziwie dwoista natura. Ważna jest dla niej sprawiedliwość, ma silną potrzebę dawania czegoś z siebie - ludziom lub poświęcając się jakiejś sprawie.  To urodzone rewolucjonistki, które nie reagują, ale wybuchają. Używając siły nigdy niczego od nich nie otrzymasz.

Izabele kochają naturę,  uwielbiają piękne krajobrazy, cenią sobie architekturę starych miast. Mają dobry gust, lubią drogie kamienie, wysokiej jakości materiały, ale nie są próżne, gdyż po prostu mają we wszystkim umiar. Potrafią czytać w sercu i w myślach - nie da się Izabeli tak łatwo oszukać. Surowa dla jednostki, pobłażliwa dla tłumu - od innych wymaga wiele, od siebie jeszcze więcej. W przyjaźni są wierne, jednak najczęściej despotycznie narzucają swoją wolę, by nie dać się wprowadzić na manowce, trzeba znaleźć sposób na postępowanie z Izabelą. Nie znosi chamstwa, prostactwa, osób które za bardzo zwracają na siebie uwagę. Kocha wolność, jest tolerancyjna, wrażliwa, łatwo przystosowuje się do wymagań życia. Ponieważ jej imię nosiły arystokratki, jak np. Izabela I Katolicka czy królowa Portugalii - Izabela Aragońska - w imieniu tym zapisana jest tęsknota za lepszym życiem, innym niż to którym żyje większość ludzi. Imię to pasuje przede wszystkim do takich znaków zodiaku jak Wodnik, Waga, Bliźnietą oraz Byk i Ryby.

Izabela to kobieta niezwykła - która ceni jakość, szczerość, dobroć. To kobieta wybuchowa i lepiej uważać, gdy stanie się jej na drodze… czy taka właśnie jestem? Zapewne część odpowiada mojemu charakterowi - pozostałą część dołączyłabym raczej z mojego znaku zodiaku - Wodnika.

Imieniny  upłynęły mi w miłej atmosferze… był tort (ten z napisem z cukierków - Izabela z datą imienin), były lody o smaku Mojito (polecam), były ciasteczka i napój wyskokowy 40 % o smaku grejpfrutowym, prosto z Danii. A teraz czekają mnie tylko kolejne urodziny…

Komentarze (2) do wpisu: “Mam na imię Izabela i dziś są moje imieniny”

  1. tomiNo Gravatar:

    i love you izabel:PP

  2. IzaNo Gravatar:

    Jeśli to do mnie, to bardzo mi miło, dziękuję:) Zawsze to jedna osoba więcej:) Pozdrawiam:)

Dodaj swój komentarz