Nie bal, ale wydany szmal…

Kurtka Protest - Mavis

Jeśli drogi czytelniku czytałeś o tym, co robiłam w Sylwestra, na pewno doczytałeś się, iż właśnie kilka godzin przed wyjazdem (dokładnie 2 h) nabyłam kurtkę, by cieplej mi było w ten jedyny dzień w roku. Kurtka wpadła mi w oko w sklepie sportowym, gdyż uwielbiam sportowe, techniczne ubrania. Do takich z pewnością należy snowboardowa kurtka holenderskiej firmy Protest (swoją drogą, snowboard w Holandii chyba nie jest zbyt rozpowszechniony, gdyż śniegu tam często jak na lekarstwo, a i porządnej góry się nie uświadczy, ale to nieistotne). Kurtka jest czarna (i tak jakby w kratkę) i po prostu zakochałam się w niej, no i musiałam kupić. Cóż - jestem kobietą.

mavis.jpg

Jak widać na załączonym obrazku kurtka jest odzieniem dla Pań uprawiających snowboard (ja do nich jeszcze nie należę, ale jak powiedziałam - jeszcze) i ma mnóstwo ciekawych rozwiązań. Można mnie w niej obejrzeć np. na stronie głównej (zimą). Cóż w niej takiego niezwykłego? Ma mnóstwo różnych schowków, kieszonek, ukrytych miejsc, które mogą z powodzeniem zastąpić torebkę czy plecak (szczególnie jeśli chodzi o drobiazgi, dokumenty, klucze czy komórkę) Jedna kieszeń jest specjalnie zaprojektowana do odtwarzaczy mp3, w innej jest przyczepiona na gumce szmatka do wycierania okularów lub gogli. Zamki w bocznych kieszeniach zamykane są do dołu, dzięki czemu nie otworzą się przypadkowo i nie opróżnią ich wnętrza podczas jazdy na snowboardzie.

kurtka.jpg

kurtka2.jpg

Kurtka ma wygodny, odpinany kaptur, śniegołap, zakrywany materiałem na rzep zamek główny, zamki pod pachami (dla lepszej wentylacji), specjalny materiał przy rękawach, by śnieg nie dostawał się do środka (niestety nie znam fachowej nazwy) i otwór przykryty przezroczystym plastikiem, który daje możliwość spoglądania na zegarek.

ja.jpg

Jak widać z mojej miny, jestem zadowolona z posiadania tejże kurtki, która jest bardzo wygodna i właściwie pasuje do wszystkiego. Polecam z czystym sumieniem każdej kobiecie której bliski jest styl snowboardowy (nawet takiej, która nie jeździ na desce) Więcej informacji jak zwykle na stronie producenta, czyli firmy Protest.

Biżuteria

Kolejnym sylwestrowym gadżetem, który na siebie ubrałam w tę piękną noc - jest komplet biżuterii, jaki na moje 27 urodziny (swoją drogą obchodzę je dopiero 23 dni później) przygotowała moja zdolna siostra Dorota.

kolczyki3.jpg

Zaprojektowała i wykonała jak zwykle samodzielnie -  komplet składający się z kolczyków i wisiorka, które nazwała Noc Polarna. W projekcie użyła bardzo modnych obecnie kryształów Swarovskiego w kształcie gwiazdek oraz srebra. Ten piękny prezent mogłam nosić już 23 dni przed moimi urodzinami właśnie w Pradze.

gwiazdki-swarovski2.jpg

Jak widać na zdjęciach kryształ Swarovskiego w kolorze Crystal AB, zmienia kolor połysku w zależności od podłoża na którym się znajduje. Im ciemniejsze tło, tym odcień wpada w pomarańcz i czerwień, im jaśniejsze, tym bardziej błękitne robią się kryształy.

swar-gwiazdki.jpg

Więcej informacji na temat innych ciekawych i oryginalnych projektów Doroty można znaleźć na stronie internetowej jej Galerii Autorskiej Biżuterii.

Dodaj swój komentarz