Icebug - Lodowy Żuczek

Firmę, którą niedawno odkryłam jest Icebug® - producent bardzo ciekawego obuwia. Pierwsza kolekcja pojawiła się w 2001 roku w Monachium, zaś sama firma rozpoczęła swoją działalność w roku 2000 w Szwecji. Celem Icebug było stworzenie obuwia, które nie tylko sprawdzi się w najcięższych warunkach, ale będzie również cechowało się unikalnym wzornictwem.

icebug.jpg

Chcąc znaleźć obuwie pasujące do mojej kurtki firmy Protest, natrafiłam na model Cortina firmy Icebug (w cenie 319 zł). Bardzo lekkie, ciepłe i niezwykle wygodne obuwie, które moja noga od razu zaakceptowała. Opływowy kształt, miękkie, szare futerko i opatentowana podeszwa - to wszystko sprawia, że te buty różnią się od innych.

icebug_podeszwa.jpg

Buty dają komfort cieplny do -20 C i sprawdziłam to podczas użytkowania mojej pary - wygoda i ciepło, którego nie miałam w innym obuwiu zimowym. Buty szybko się zakłada, za sprawą wszytego z boku zamka (wodoodpornego). Dzięki elastycznej wstawce z neoprenu mogę spokojnie włożyć  spodnie nawet z nieco szerszymi nogawkami do środka buta. Nic nie uwiera i tylko na początku miałam pewne problemy z odpowiednim ustawieniem nogi. Po kilku dniach wszelkie niedogodności zniknęły i obecnie jestem bardzo zadowolona z nabytego przeze mnie obuwia.

Podeszwa naszpikowana jest małymi “gwoździkami”, które mają za zadanie zniwelować ślizganie się po powierzchniach takich jak ubity śnieg czy lód. Materiał z tkaniny nylonowej Rip - stop w czarnym lub beżowym kolorze został powierzchniowo zaimpregnowany, by zapobiec przemakaniu i brudzeniu się obuwia. Chodząc zauważyłam, że nie zginam obuwia, dzięki czemu but wygląda jakby nie był noszony. Przykładowo buty ze skóry po kilku dniach użytkowania zaginają się i właściwie nie można temu zapobiec. Jeśli nie Cortina, to w swojej ofercie firma ma jeszcze wiele innych modeli. Do nabycia w większości sklepów sportowych umiejscowionych w galeriach handlowych - m.in: Intersport czy GoSport oraz w wielu mniejszych sklepach. Szczegóły na polskiej, firmowej stronie producenta: Icebug

Jeden komentarz do wpisu: “Icebug - Lodowy Żuczek”

  1. ElaNo Gravatar:

    Witam, użytkowałam takie buty przez tydzień podczas zimowego wypadu na narty. Niestety już trzeciego dnia zauważyłam przetarcia na wierzchniej powierzchni. Zaznaczam, że chodziłam w butach po kilkadziesiąt minut dziennie, nie więcej, z parkingu na stok i z powrotem. Ponieważ sądzę, że cena jest dość znaczna, a jakość niewystarczająca zareklamowałam buty. Niestety importer odpisał mi, że to uszkodzenie mechaniczne i nie uznał reklamacji. Nie polecam nikomu tych butów. Psują się od “chodzenia po śniegu”. :-(

Dodaj swój komentarz