Kajakiem po Odrze

Kajakiem po Odrze, pływa się całkiem dobrze. I właściwie tyle wystarczyłoby napisać, gdyby nie to, że po większości rzekach jednak pływać się tym środkiem transportu nie da, szczególnie zaś nie jest to popularne hobby w większych miastach. Inaczej jest we Wrocławiu, gdzie Odra odzyskuje swe dawne znaczenie. W miejscu gdzie przed wojną mieściła się zatoka kajakowa, powstała Zatoka Gondoli, miejsce w którym można wypożyczyć sprzęt do pływania po Odrze - kajaki oraz łódki.

wroclaw.jpg

W sezonie, czyli od 1 kwietnia do 30 października za zaledwie 8 złotych można spędzić godzinę pływając kajakiem po wyznaczonej trasie na Odrze. Jeśli ktoś woli łódkę i romantyczną atmosferę, wtedy cena zmienia się w 20 zł za godzinę.

kajaki.jpg

Odra to piękna rzeka, chociaż oczywiście momentami może być niebezpieczna, jednak gdy wybrałam się na kajaki z moim chłopakiem, woda była bardzo spokojna i obyło się bez problemów. Na kilka rzeczy jednak trzeba było uważać. Na przykład na statki wycieczkowe czy innych kajakarzy ( sportowych) jak również na nieznośnych wędkarzy, którzy nie wiadomo dlaczego łowią ryby w brudnej Odrze. Poza tym wyrzucają żyłki niemalże na połowę rzeki i mają pretensje, że się tych niewidzialnych nici nie widzi. No trudno, trzeba się do takich niedogodności przygotować i spokojnie pływać oglądają przepiękne widoki. Wrocław z poziomu Odry wygląda naprawdę pięknie.  Połowa miasta to zabytki, druga to nowoczesne budynki, a wszystko to można obserwować pływając kajakiem po Odrze.

kajakii.jpg

Dla zainteresowanych tak przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu we Wrocławiu podaje namiary na Zatokę Gondoli:  ul. Purkyniego,  pomiędzy Muzeum Narodowym i Wzgórzem Polskim w miejscu ujścia dawnej Fosy Miejskiej do Odry.

Komentarze (4) do wpisu: “Kajakiem po Odrze”

 1. LevyNo Gravatar:

  Odra to najfajniejsza sprawa jesli chodzi o lokalny wypoczynek, co prawda nie miszkam w Wrocławiu ale trochę poniżej biegu rzeki…(Głogów) ale walczymy z prądami—; zapraszam na spływ….ostatni łikend kwietnia dwa dni z noclegiem-biwakowym po drodze……..hey

 2. ŁukaszNo Gravatar:

  Siema, fajna stronka i pomysł. Należy jeszcze dodać, że we Wrocławiu można wypożyczyć kajaki i popływać na Zaodrzu, niedaleko tzw. Cerfurka heh, polecam tamtą trasę :)

 3. MarekNo Gravatar:

  Zapraszam Cię (i innych zainteresowanych wodą) do pływania po Wrocławiu i okolicach, zimą i latem…

  http://www.wiadrus.wroc.pl

 4. ArturNo Gravatar:

  A tak się pływa po Międzyodrzu w Szczecinie http://zmaylandu.pl/zabnica.html

Dodaj swój komentarz