Pomagaj online…

Nie ma nic trudnego w pomaganiu przez internet - naprawdę, jest to jednak z prostszych rzeczy, do której nawet nie musimy się specjalnie przykładać, a jednak dajemy coś z siebie. Na czym to polega? Oprócz przelewania pieniędzy na konto różnego rodzaju fundacji, możemy też przyczynić się do pomocy potrzebującym bez nadszarpywania swojego budżetu… wystarczy bowiem kliknąć.

baner7.gif

Co zatem daje taki jeden klik - jeden być może nie za wiele, ale gdy jest ich tysiące - wtedy sytuacja ulega znacznej poprawie. Pieniądze, jakie dana fundacja uzyskuje na swoje akcje, pochodzą najczęściej od firm lub prywatnych ofiarodawców, którzy płacą za każde kliknięcie. Jest to nie tylko pomoc, ale i reklama własnego produktu, firmy lub nazwiska, a także prestiż - tak więc nie martwcie się - nic za darmo.  Chodzi zatem o to, by pamiętać o potrzebujących i w prosty sposób przyczynić się do poprawy ich losu - klikając np. raz dziennie w dany link. Nas to kosztuje kilka sekund, a być może w ciągu całego roku uzbierasz w ten sposób kwotę, która komuś pomoże w lepszym życiu. Tobie jest lepiej lub nienajgorzej - nic zatem nie stoi na przeszkodzi, by i inni na tym skorzystali.

pajacyk.jpg

Dziś chciałabym zareklamować specjalny program, działający już od kilku lat i wspierający dzieci niedożywione. Niestety w Polsce ten problem istnieje, a dzięki takim długoterminowym akcjom najgłodniejsze dzieci będą miały chociaż jeden ciepły posiłek dziennie. To smutne, że w cywilizowanym kraju, w XXI wieku takie rzeczy mają miejsce, ale póki co, jeszcze niewiele się w tej kwestii zmienia. Możemy co najwyżej zmienić się my - i zacząć pomagać. Polska Akcja Humanitarna, bo o niej mowa prowadzi akcję Pajacyk - którą zapewne większość z nas zna, jednak nie każdy pamięta by ten jeden raz dziennie kliknąć w brzuszek drewnianego Pajacyka. Według obliczeń, na jeden obiad przeznacza się średnio kwotę 2,5 zł - to tak niewiele, ale dla głodnego dziecka jednak bardzo dużo. Oprócz kliknięcia w banner, możesz również pomagać w inny, bardziej aktywny sposób, np. przeznaczając 1% swojego podatku, wpłacając pieniądze na konto fundacji, robiąc zakupy wybranych produktów lub korzystając z usług wybranych firm, wrzucając puszki po napojach do recancyklera znajdującego się w sklepach IKEA, płacąc rachunki, kupując różne gadżety w sklepie PAH, umieszczając banner Pajacyka na swojej stronie (ja dodałam go na stronie - Dla dzieci - wszystko).. jest tyle możliwości, z których można skorzystać, dlatego po prostu się postaraj i  pomagaj… Na pewno poczujesz się lepiej. Kolejne akcje - pomóż online opiszę w najbliższym czasie.

Dodaj swój komentarz