Fotografia Dzikiej Przyrody - wystawa

Dzikie zwierzęta są trudne do uchwycenia na fotografii. Nic dziwnego, że w najbardziej prestiżowym konkursie Fotografii Dzikiej Przyrody chciałby się znaleźć każdy fotograf związany z tą dziedziną - i oczywiście wygrać. Wybrałam się na wystawę zdjęć dzikiej przyrody do Zamku Książ, do Galerii BWA, bo uwielbiam i fotografie i zwierzęta. To połączenie wydało się więc idealne.

wystawa.jpg

Wystawa składająca się z kolekcji fotografii które wygrały bądź zostały wyróżnione w konkursie w latach 2002 - 2007 rzeczywiście robi niesamowite wrażenie. Jednak moim faworytem został zwycięzca z roku 2007, w kategorii Portrety Zwierząt ze zdjęciem - Gniewne Spojrzenie Niedźwiedzia. Siergiej Gorszkow - fotograf z Rosji właściwie miał zamiar sfotografować łososie w rzece Ozernaja na południowej Kamczatce, jednak przygoda, którą przeżył dostarczyła mu nie tylko adrenaliny, ale i zwycięstwo w konkursie i nagrodę pieniężną. Mężczyzna miał niebywałe szczęście, gdyż sfotografował wyłaniającego się z wody niedźwiedzia stojąc metr od dzikiego zwierzęcia.

 © Gniewne spojrzenie niedźwiedzia, Siergiej Gorszkow, Rosja

© Gniewne spojrzenie niedźwiedzia, Siergiej Gorszkow, Rosja

Innym, równie urzekającym zdjęciem, które zresztą jak poprzednik znalazło się na plakacie reklamującym wystawę był słoń biorący kąpiel. To olbrzymie zwierzę, które na lądzie porusza się nieco ospale, w wodzie czuje się, jak … ryba w wodzie. Niezwykłą fotografię pływającego z gracją słonia wykonał Jeff Yonover ze Stanów Zjednoczonych.

© Nurkujący słoń indyjski, Jeff Yonover, USA

© Nurkujący słoń indyjski, Jeff Yonover, USA

Zapraszam wszystkich do odwiedzenia tej wystawy, jeśli tylko będą mieli taką okazję i przyjrzenie się dzikiej przyrodzie, jakiej zapewne nigdy na żywo widzieć nie będą. Przez chwilę można się również zastanowić nad naszą niezwykle piękną planetą i tym co złego jej robimy. Te piękne krótkie chwile mogą się szybko niestety skończyć. Polecam obejrzenie wystawy. Naprawdę warto.

Dodaj swój komentarz